Форум Flasher.ru
Ближайшие курсы в Школе RealTime
Список интенсивных курсов: [см.]  
  
Специальные предложения: [см.]  
  
 
Блоги Правила Справка Пользователи Календарь Сообщения за день
 

Вернуться   Форум Flasher.ru > Работа > Вакансии

Версия для печати  Отправить по электронной почте    « Предыдущая тема | Следующая тема »  
Опции темы Опции просмотра
 
Создать новую тему Ответ
Старый 26.06.2007, 12:34
AnnIT вне форума Посмотреть профиль Отправить личное сообщение для AnnIT Найти все сообщения от AnnIT
  № 1  
Ответить с цитированием
AnnIT

Регистрация: Jun 2007
Сообщений: 4
По умолчанию Data Base Administrator (Kiev, $1200-1800)

Data Base Administrator (Kiev, $1200-1800)

Our client is American software development company that works on development of complex Mobile Operator system. It is a clustered system will support millions of users abroad.

Main requirements to the candidate are:
- Experience in LARGE DBs(Oracle, MS SQL, DB/2 or My Sql) development and support
- Company’s system will run on MySQL, deep experience with MySQL is not necessary, but desire to work with it is essential.
- Proven skills DB in design, administration and tuning, ideally in Unix/Linux clustered environments
- Good spoken and written English

Main responsibilities will be:
Data analysis, data modeling, installation of RDBMS systems (preferably MySQL, but Oracle is appropriate too), implementations of procedures and processes, providing trainings to other team members and mentoring to junior team members.

Company offers:
- competitive salary (1200$-1800$)
- flexible working hours
- stock options
- free English language courses
- medical insurance, paid vacations and sick-days
- participation in international grants, seminars and trainings

We are looking for the person, who has large system experience and is interested by the challenge of MySQL (or is not opposed to the idea)

If you’re interested in this vacancy, please send your CV at ann@venbesthire.com.ua or contact per ICQ#282272986

Создать новую тему Ответ Часовой пояс GMT +4, время: 11:05.
Быстрый переход
  « Предыдущая тема | Следующая тема »  

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.


 


Часовой пояс GMT +4, время: 11:05.


Copyright © 1999-2008 Flasher.ru. All rights reserved.
Работает на vBulletin®. Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
Администрация сайта не несёт ответственности за любую предоставленную посетителями информацию. Подробнее см. Правила.